Mancini’den Melo Açıklaması Dikkat Çekti

Galatasaray’ın ev sahipliği yapacağı, bu akşam saat 20.00 da oynayacağı İnter maçını çok önceden ayarlayan Mancini idi. Mancini, dostluk maçı olarak ayarladığı bu maç hakkında daha önce de çok fazla konuşmuştu.

Maç hakkındaki konuşmaların yanı sıra Melo hakkında sorulan sorulara cevap vermeyen Mancini sonunda sessizliğini bozdu.

TRT spora önemli açıklamalar yapan Mancini, maç öncesinde merakları giderdi. Transferi bu sezon oldukça uzantılı bir hikayeye dönüşen Melo’nun hakkında konuşan İtalyan teknik direktör; Melo’nun Galatasaray ile olan sözleşmesinin devam ettiğini söyledi. Bunun yanında Melo’nun İnter’e oldukça fazla ve gelişmesi doğrultusunda sağlayacağı katkını da oldukça fazla olduğunu belirtti. Kesin cümleler kuramayan Mancini, Melo hakkında yapılacak herhangi bir sözleşme bulunmağını fakat böyle bir olasılığın da önünün kapalı olmadığını üstü kapalı olarak belirtti.

Mancini Tazminat Konusunda Da Açıklamalar Yaptı

Ünal Aysan; Mancini’nin Galatasaray’ı çalıştırdığı dönemde fair-play açısından oldukça zorlu bir halde olduklarını söylemişti. Mancini takımına ve takım arkadaşlarına duyduğu saygı itibari ile hiç bir şeyi göz ardı etmedi. Mancini, Galatasaray’da aslında mutlu olduğunu fakat bu mutluluğun kalıcı bir hal de olmayacağını belirtti. Galatasaray da mutlu olmasının yanı sıra aslı amacını hayallerini ve hedeflerini gerçekleştirmek üzere kurguladığını bildirdi.

Medel’i satmayacağı hakkındaki açıklamaları ile kulakları doldurdu. Mancini ellerindeki bazı oyuncuların satılması gerektiğinin üstüne basarken, bu oyuncular içerisinde Medel’in olmadığını belirtti.

Mancini karşılaşma öncesi yaptığı basın açıklamaları ile birlikte futbol severlerin bir kısım meraklarını giderdi. Bu akşam ki karşılaşmanın da bir hazırlık maçı olmasından ziyade, dostluk maçı olduğunu tekrar belirtti. Mancini her iki takımında oldukça güçlü bir kadro kurduğunu belirtirken; aynı zamanda kadrolardaki açıkların bu sayede belli olacağını ve sezon öncesi çalışmalara böylece daha fazla ağırlık verileceğini belirtti.

Mancini Galatasaray ile kurduğu sevgi bağını hala koruduğunu belirtirken, İnter’in de oldukça kariyer sağladığını söylemeyi de ihmal etmedi.

Mancini, İnter’in maça, sezon maçı kadar önem verdiğini belirtirken; karşılaşma sonucunda herhangi bir gerginliğin asla olmayacağı konusunda da gülerek tepkiler verdi.