Türk Telekom Arena’da Maç Öncesi Skandal

Türk Telekom Arena’da gerçekleşecek olan İnter- Galatasaray maçında ev sahipliği yapacak olan takım Galatasaray idi. Galatasaray’ın maç öncesi evinin hali oldukça hazırlıksız ve zemini oldukça sıkıntılı idi.

Bu akşam gerçekleşecek olan Galatasaray-İnter karşılaşması için ev sahipliği yapacak takım Galatasay idi. Galatasaray hazırlık maçı için uzun zamandır kamplar yapıyor ve hazırlıklarını tamamlamaya çalışıyordu. Eksik futbolcuların da yerleri tamamlanırken; TT Arena da sula durulmadı. İnter bu akşam geleceği Türk Telekom Arena da zemin sıkıntısı ile karşılaştı.

Zemin sıkıntısı ise aslında oldukça doğal bir problem olarak karşımıza çıkarken; hazırlık maçı öncesi sorun teşkil etmemesi açısından hemen temizlik işlemleri başladı.

Türk Telekom Arena’da saha üzerindeki beyaz kuş tüyü görüntüleri bir yandan mutluluk saçar iken bir yandan da temizlik çalışmalarının başlamasına sebebiyet verdi.

Stat temizlik görevlileri ellerin de poşetler ile temizliğe hemen başladı. Türk Telekom Arena’ya gelen kuş tüylerinin nereden geldiği hala bilinmiyorken; kuşların göç yolu üzerinde kurulu olan bir stadyum olması konusu ise gündeme geldi.

Sarı kırmızılılar ile İnter karşılaşması birçok transfer görüşmelerini de beraberinde getirecek iken böyle bir problemin teşkil etmesi can sıkıcı olabilirdi.

Galatasaray yönetimi bu hazırlık maçı için oldukça fazla hazırlık yaptı. Hiçbir sorun olmadan gerçekleştirilmesi planlanan karşılaşma; bugün saat 20.00 da olacak.

İnter, karşılaşma sırasında Medel’i; Galatasaray ise, Melo’yu sahaya çıkarmayacak. Galatasaray oldukça uzun zamandır hazırlıklar yaparken; İnter de ilk 20 sini oldukça kaliteli futbolcuları ile oluşturdu.

Türk Telekom Arena Da Şampiyonluk

Geçtiğimiz sezon şampiyonluk yaşayan takım, bu sezonda şampiyonluk yaşamak istediğini belirtirken; hazırlık maçlarında ev sahipliği yapmaktan gurur duyduğunu da açıklamaktan geri kalmadı.

Türk Telekom Arena’da yapılacak olan hazırlık maçının ilklerinden olan İnter-Galatasaray karılaşmasının bu akşam ki sonucu Galatasaray için motivasyon kaynağı olabilir. Maç sonrasında Melo’nun Galatasaray’daki sözleşmesine devam edip etmeyeceği de Mancini’nin yaptığı açıklamalar doğrultusunda belli olacak gibi. Galatasaray-İnter karşılaşması futbol severlerin ve taraftarların bu gece izleyeceği eşsiz bir dostluk maçını sergileyecek.