Wegner’in Beklentisi

Premier Lig’de yeni sezona şampiyonluk parolası ile hazırlanan Arsenal’in menajeri Arsene Wegner, Mesut Özil hakkında açıklamalarda bulundu.

Premiere Lig’de yeni sezon parolası şampiyonluk olan Arsenal’ın takım menajeri Wegner Mesut Özil hakkında bazı açıklamalar yaptı.

Türk asıllı Alman yıldız, Arsenal’de geçtiğimiz iki sezon kamp çalışmlarına katılamadı. Wegner bu sezon böyle her şeyin daha farklı olacağını söyledi.

Fransız menajer, 2013 yazında, transferin son gününde takıma dahil olan Mesut Özil’in alışma süresinin biraz uzun sürdüğünü, geçen sezon da Dünya Kupası’ndan yorgun gelip üzerine sakatlandığını dile getirdi. Bu sezonun Mesut için son derece önemli olduğunun altını çizen deneyimli menajer, Mesut’un yeni sezonda takımın en iyi oyuncularından biri olacağından emin olduğunu sözlerine ekledi.

Mesut Özil’den her sezon 10 gol beklediklerini belirten Wegner, Mesut’un bu potansiyele sahip bir oyuncu olduğunu söyledi.

Son olarak Londra’nın güneyden gelen insanlar için ilk etapta şok etkisi yarattığını; ancak daha sonra insanları cazibesi altına aldığını söyleyen Wegner, Mesut Özil’in Londra’da yaşamaktan mutlu olduğunu gözlemlediğini söylerek sözlerine son verdi.

Mesut Özil, 2013-2014 sezonunda Real Madrid’ten 50 milyon euro bedel karşığında transfer olmuş, geride kalan Premier Lig’de 5 gol kaydetmişti.

Mesut Özil, 15 Ekim 1988 Gelsengirchen Almanya doğumlu, Türk asıllı Alman Milli Takım oyuncusudur. Oyun kurucu posizyonunda görev yapmaktadır. Özil, 2006 yılından itibaren Almanya’nın genç milli takımlarında kariyerine başladı. 2009 yılından bu yana Almanya Milli Takımı’nda forma giymekte. 2010 FIFA Dünya Kupası’nda turnuvaın en değerli oyuncusuna verilen Altın Top Ödülü’ne aday gösterildi.

Genç futbolcu, futbol kariyerine1995 yılında DJK Westfalia 04 Gelsenkirchen takımında başladı. Üç yıl sonra, DJK Teutonia Schalke Nord takımına yazıldı. Bir yıl sonra Falke Glsenkirchen takımına yazılan Özil, 2000 yılında babası tarafından Roat Weis Essen alt yapısına yazdırıldı. Almanya’nın köklü takımlarından olan bu takım, gençlere verdiği şansla adından söz ettiriyordu. Öyle ki 16 yaşında Mesut’u A genç takımlarında oynatmaya başladılar. Sonra o dönemde Alman İkinci Ligi’nde oynayan A takımda oynatmak için sözleşme teklif ettiyseler de Özil’in babası oğlunu Schalke 04 alt yapısına götürdü.