Balotelli Roma’dan Haber Bekliyor!

Takıma katılacağı henüz belli olmayan Mario Balotelli’nin Meneajeri Mina Raiola Roma ile yakın temas halinde.

İtalyan golcü Balotelli, İtalyan devi Roma ile görüşme halinde.

Sky Sport Italia’nın haberine göre gelecek sezon nerede olacağı hala belli olmayan Mario Balotelli, menajeri Mina Raiola tarafından İtalyan devi Roma’ya önerildi. Roma yönetimi teknik direktör Rudi Garcia’dan gelecek haber doğrultusunda, onay verilirse, Liverpool’a resmi teklifte bulunacak.

Son dönemde başarılı bir grafik göstermeyen genç oyuncunun Roma ile anlaşıp eski formuna kavuşmak istediği kulislerde dönen iddialar arasında. Henüz 24 yaşında olmasına rağmen Inter, Manchester City, Milan ve Liverpool gibi büyük kulüplerd forma giymiş olan Balotelli içi bugüne kadar ödenen bonservis bedeli 70 milyon euro.

Balotelli, geçtiğimiz sezonun başında 20 milyon euro karşığında Milan’dan Liverpool’a transfer oldu. Kendisinden beklenen performansın oldukça altında kalan genç oyuncu, 14’ü ilk 11 olmak üzere 28 maçta 4 gol kaydetti.

Mario Balotelli, 12 Ağustos 1990 Palermo doğumlu. Gana asıllı İtalyan futbolcu forvet pozisyonunda görev yapmaktadır. Profesyonel futbol kariyerine, Lumazzene’de başladı. Daha önce iki defa Barcelona alt yapısında denendi. 2007 yılında Inter ile sözleşme imzaladı. Balotelli’yi takıma getiren kişi Roberto Mancini olmasına karşın, Balotelli’nin disiplinsiz davranışları nedeni ile takımdan ayrılma kararı aldı. Balotelli yeni koçu Jose Mourinho ile de iyi olmayan zoraki bir ilişkiye sahipti. Mart 2010’da Italyan kanallarından birindeki show programında Milan taraftarı olduğunu belirtmesi ile kulüpteki sorunlar daha büyük hale geldi. Bu olayla birlikte Mario Balotelli’nin Inter’de uzun bir kariyer yapma olasılığı ortadan kalktı. Genç futbolcu 2010’un ağustos ayında Manchester City ile sözleşme imzaladı.

Teknik direktör Pierluigi, Mario Balitolli’ye Italya 21 Yaş Altı Milli Futbol Takımı’nda ilk kez 15 Kasım 2006 tarihinde Danimarka karşısında forma giyme şansı verdi. 8 kez milli takım forması giyip, 4 gol sevinci yaşadı.

Mario Balotelli ilk kez 2010 Ağustos’ta Fildişi Sahili ile yapılan dostluk maçında Italya Milli Takim formasını giydi. 28 Haziran 2012 tarihinde oynanan 2012 Avrupa Şampiyonası Yarı Final maçında alttığı 2 golle Italyan futbol tarihine adını yazdırdı.

Gaziantepspor Yeni Sezondan Başarı Bekliyor

Gaziantepspor’un başarılı teknik direktörü Mutlu Topçu yeni sezon için oldukça umutlu olduklarını ve bu sezonda başarılar elde etmeyi amaçlıyorlar. Mutlu Topçu yaptığı açıklamalarla Gaziantepspor için büyük umutlar beslediğini belirtti. Başarı teknik direktör bu sezon amaçlarının puan cetvelinde üst sınırları zorlamak istediklerini söylüyor. Gaziantepspor şu an itibariyle kamp çalışmalarına ağırlık vermekte ve daha çok çalışarak başarılı bir takım elde edecektir. Mutlu Topçu, Gaziantepspor kampta oldukça verimlilik dolu bir süreç geçirdiğini bu süreç sonucunda başarının kaçınılmaz olduğunu belirtti. Başarı elde etmek isteyen ve adından artık söz ettirmek isteyen Gaziantepspor başarının beşini bırakmayacaktır. Gaziantepspor’un daha başarılı bir hale getirilebilmesi için güçlü transferlere ihtiyaç duyduğunun yönetim oldukça farkındadır. Mutlu Topçu transfer döneminde ufak da olsa sıkıntılar yaşadıklarını ve bu sıkıntıların kısa zaman da çözümlere kavuşturulacağını belirtti. Gaziantepspor yaşadığı bu pürüzler doğrultusunda transfer çalışmalarının geciktiğinin farkındadır. Gaziantepspor yönetimi başarı bir takım için mutlaka bu sorunları çözerek, transferlerini bir ana önce renklerine bağlama planları yapmaktadır. Mutlu Topçu geç de olsa istedikleri transferleri yapacaklarını ve taraftarın istediği seviyede bir takım kuracaklarını söyledi.

Mutlu Topçu, transfer sürecinin oldukça sıkıntılı bir dönem olduğunu dile getirmektedir. Transfer yaparken hem futbolcunun menajeri ile hem de takımıyla tam bir anlaşmaya varmak gerektiğini dile getirdi. Geçen sezon başarılı bir dönem geçirmiş olsa da Gaziantepspor’un en büyük sorunu kesinlikle gol yollarında sürekli sıkıntı yaşamasıdır. Mutlu Topçu, gol atmak için bu sıkıntıların ortadan kalkması için takım içinde ki eksikler ile ilgili detaylı bir analiz yaptıklarını belirtti. Bu analiz Gaziantepspor’u başarıya götürecek bir analizdir. En büyük sorunlardan olan gol atağına geçememe ve gol atamama sorunları üzerinde mevcut takımla çalışmalar yaparak bu açığı kapatma yolu gitmektedirler. Aynı zaman Gaziantepspor yapacağı golcü oyuncu transferleriyle bu sorunu temelinden çözmeyi planlamaktadır. Gaziantepspor hazırlıklarının ilk aşamasını Celal Doğan tesislerinde geçirmiştir. Daha sonra hazırlıklarına Avusturya’da sürdürerek çalışmalarını tamamladı. Bu çalışmaların kendilerini başarıya götüreceğine inanan Mutlu Topçu, taraflardan takımlarından desteklerini eksik etmemesini istemektedir.