Emre Belözoğlu Sessizliğini Bozdu

Türk futbolunun en iyi isimlerinden biri olan başarılı futbolcu Emre Belözoğlu beklenen açıklamaları yaptı. Fenerbahçe uzun süre başarılı bir futbol ve takım oyunu sergileyen Emre Belözoğlu, sözleşmesinin bitmesi ile birlikte yenilenmesini bekledi. Emre Belözoğlu’na Fenerbahçe’den herhangi teklif gelmeyerek sözleşmesi bitince yenilenmeyerek Fenerbahçe’den ayrıldı. Başarılı kaptan, Fenerbahçe ile ayrılması ile ilgili merak edilen bütün soruları cevapladı. Samimi açıklamalar yapmaya çekinmeyen başarılı futbolcu beklenen soruları cevapladı. Fenerbahçe’nin bu sezon için yaptığı transferler ile ilgili konuşan başarılı oyuncu Fenerbahçe’de her zaman başarılı bir oyun sergilemenin tek başına yeterli olamayacağını söyledi. Fenerbahçe her zaman diğer takımlardan farklı olduğunu ve bu farlılık nedeniyle tek başına hiçbir şeyin yeterli olamayacağını belirtti. Fenerbahçe’nin bu sezon yaptığı bomba transferleri olan Van Persie ve Nani ile ilgili olarak onların başarılı olduğunu fakat yeni takım için herkesin yoğun çalışması gerektiğini söyledi. Emre Belözoğlu, Fenerbahçe’den beklenmeyen bir şekilde ayrılmıştır.

Başarılı kaptan, Fenerbahçe ile yollarının ayrılmış olmasına oldukça üzülmüş durumdadır. Emre Belözoğlu’nun menajeri başkanla görüşerek her oyuncudan ayrı tutulduğunu ve kaptanla ayrı bir görüşme yapacağını belirtmesine rağmen, kendisi ile direkt bir görüşme yapmadı. Fenerbahçe yönetiminin almış olduğu bu karara saygı duyduğunu söyleyen kaptan, bu karar saygı duyduğunu söyledi. Fenerbahçe ile yollarının ayrılmasından sonra genel sekreter Mahmut Uslu ile görüşerek takım ile ilgili görevler verilmek istendiği söylendi. Emre Belözoğlu, henüz bir idarecilik düşüncesinin olmadığını, futboldan henüz kopmak istemediğini ancak futbolu bırakmaya karar verdiği zaman idarecilik yapabileceğini belirtti. Fenerbahçe, Emre Belözoğlu ile ilgili yollarının ayrılmasının nedeni ile ilgili henüz bir açıklama yapmazken, başarılı kaptan ayrılış nedeni ile ilgili duyduklarının başında hocanın kendisini istemediği yönündedir. Başarılı futbolcu her zaman kendisini Fenerbahçe’li Emre olarak hissedeceğini ve Fenerbahçe’nin kendisine her zaman çok şey kattığını söyledi. Emre Belözoğlu, Galatasaray’da oynarken de Fenerbahçe’li olduğunu ancak profesyonel yaşam gereği olarak başarısı için elinden geleni her zaman yaptı. Son olarak uzun yıllar ekmek yediği bir kulüp olduğunu bu yüzden her zaman yerinin farklı olacağını söyledi.

Emre Belözoğlu Melo Hakkında Konuştu

Emre Belözoğlu; Galatasaray Fenerbahçe karşılaşmasının bilinmeyen yanlarını anlattı. O karşılaşma sırasında; Melo’nun sırtına tükürdüğünü belirterek, aklından geçeneleri o an yapması durumda oldukça yıldız olan futbol hayatının son bulabileceğini söyledi.

Fenerbahçe’den ayrılıp Başakşehir sporun yolunu tutan emre, basına veda yemeği ile konuşmalar yaptı. Fenerbahçe’nin kendisi üzerinde apayrı bir yeri olduğunu söyleyen Emre, artık daha fazla yükselmek istediği yönünde açıklamalar yaptı.

Emre; Fenerbahçe- Galatasaray karşılaşması ile yaşadığı Melo problemini anlatırken bile oldukça öfkeli görünüyordu. Geçen yıl ki derbi de Melo’nun oyununa geldiğini belirten Emre, o an tüm sinirlerin ile taraftarları karşıma alabilirdim, dedi.

Emre, maç içerisinde aldığı kırmızı kart öncesinde yaşananları kimsenin bilmediğini, söyledi. Aslında kırmızı kart öncesin de Melo’nun kendi sırtına iki dakika önce tükürdüğünü söyleyen emre, o an aklından geçenleri saha içinde yapsaydım kesinlikle futbola veda etmem gerekirdi, dedi. Melo’nun kışkırtıcı ve tahrik edici hareketlerinin birçoğunu görmezden geldiğini söyleyen Emre, Melo ile aynı sahayı paylaşmanın zorluğuna da değindi.

Emre, Melo ile oldukça ayrı iki karakter olduklarını belirtirken; kesinlikle futbol sevdiği için Melo’nun kendini tahrik etmelerine kulak asmayacağını söyledi. Aslında takım arkadaşları; Melo ile el sıkışmamalısın, şeklinde bir uyarıyı Emre’ye yapmışlar. Fakat Emre her şeye rağmen Melo ile el sıkıştım dedi.

Aynı zaman da Melo’nun futboldan bahsettirememesi durumu ile birlikte böyle kaoslar yarattığını da ima etmeye çalıştı. Emre; Melo’ya uyan tüm futbolcuların oyun dışında kalmasından ziyade futbol hayatının bile son bulabileceğini söyledi.

Emre, Fenerbahçe’yi çok sevdiğini ve birçok şeye bu sevgi için katlandığını söylemekten de geri kalmadı. Melo’nun hareketlerinin bir kısmını da Fenerbahçe’ye laf getirmemek için görmezden gelen Emre, takımımız için her şeye göz yumabiliriz, dedi.

Emre, Fenerbahçe’deki hayatının son bulması ile birlikte yeni bir kariyer sayfası açarken, futbolda yaşanabilecek her türlü olay karşısında sağduyulu olması gerekildiğini söyledi.

Emre, Melo’ya karşı herhangi bir öfke beslemediğini ve herkes gibi Melo’nun da hak ettiği yere gelmesini istediğini söyledi.