Colin Kazım Feyenoord ile Devam Kararı Aldı

Feyenoord’ta forma giyen Colin Kazım, bu sezon da takımı ile yola devam edeceğini açıkladı ve Kuyt ile ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

Geçtiğimiz sezon Hollanda’da yaşadığı kavgadan sonra sıkıntılı zamanlar geçiren Colin Kazım’ın Hollanda’dan ayrılacağı kulislerde dolaşan haberlerden biri idi. Colin Kazım son kararını vererek bu sezon da Feyenoord’ta top koşturacağını belirtti.

Hollanda’yı sevdiğini ve ilerleyen zamanlarda da Hollanda’da yaşamak istediğini dile getiren futbolcu, bu sebeple futbol terimleri haricinde de Felemenkçe’yi tamamen öğrenmek istediğini söyledi.

Feyenoord Teknik Direktörü Giovanni Van Bronckhorst Colin Kazım’I forvet yerine sol kanatta oynatmayı tercih etmişti. Colin Kazım bu durumun kendisi için önem teşkil eden bir şey olmadığını, Southampton’da da karşı kanatta oynadığını hatırlattı. Bu arada Hollanda basını Feyenoord’un yeni hocasının planının, Dirk Kuyt’u forvette oynatmak olduğunun dip notunu paylaştı.

Kuyt ile uyumlu olduklarını dile getiren deneyimli hücum futbolcusu, artık bazı şeyleri otomatik olarak yaptıklarını, çünkü saha içinde birbirlerini çok iyi tanıyıp, anladıklarını dile getirdi. Ayrıca Colin Kazım, Dirk Kuyt’un merkez forvette oldukça başarılı olduğunu, forvet oyuncusu ya da kanat oyuncusunun hangi koşullarda nasıl ya da nereye top isteyeceğini çok iyi anladığını paylaştı. Saha içi yerleşmelerinin oldukça planlı olduğunu da belirten tecrübeli futbolcu, Kuyt ile birçok açıdan birbirlerini tamamladıklarını söylemekten çekinmedi. Bunun yanı sıra Kuyt’tan öğrendiği çok şey olduğunu, bazen Kuyt’un kendisini söylediği şeylerle kendisini çok şaşırttığını hatta futbolcunun kendini bu sebeple aptal gibi hissettiğini samimiyetle paylaştı. Kuyt’un takıma gelirken büyük yıldız havaları ile gelmediğini ve takımdaki herkese yardım etmek için elinden geleni yaptığını da sözlerine ekledi.

Colin Kazım 26 Ağustos 1986 Londra doğumlu. Antigualı bir baba ve Kıbrıs Türkü bir annenin çocuğu olarak İngiltere’de hayata gözlerini açtı. Kazım, çok genç yaşta önce Quis Park Rangers takımının, sonar Arsenal takımının alt yapısında futbola başlamıştır. 2001 yılında Burys ile profesyonel futbol hayatına giriş yapmıştır. Bundan sonra Sheffield United, Fenerbahçe, Galatasaray, Olympiakos, West Ham United, Bursaspor ve son olarak Feyenoord’ta top koşturmuştur.