Galatasaray’da Burak Riski

Galatasaray yönetimi forvet arayışlarına geçtiğimiz sezon sonunda başladı. Bu arayışlar Galatasaray için oldukça olumlu sonuçlar doğurması açısından gerçekleştirilmek istenirken, şimdiler de var olan forvet Burak’ın gidebilme tehlikesi ile karşı karşıya kaldı.

Galatasaray da forvet yıldızı olan genç futbolcu Burak Yılmaz, oldukça fazla talep görmeye başladı. Gördüğü talepler doğrultusunda hala Galatasaray da kalmak isteyeceği ise merak konusu. Manchester istediği forvetler ile anlaşma yoluna epeydir giremedi. Bu doğrultuda yeni forvet arayışları içerisinde giren takım, Galatasaray’ın yıldızı Burak’a da göz dikti. Galatasaray yeni forvet arayışları içerisinde iken bir de Burak Yılmaz’ı kaptırır ise oldukça büyük bir kayıp yaşamış olacak.

İtalyan bir gazete, Roma’nın Burak’ı istediğini ve menajerlerin bu doğrultuda görüşmeye başladığını iddia eden bir yazı yazdı. Bu yazılanlar eğer doğru ise; Burak en yakın zamanda yeni bir kariyer sayfası açacak gibi görünüyor. Eğer yazılanların doğru olma ihtimali Galatasaray yönetimini tedirgin edecek bir hal olarak belirmeye başlarsa, yönetim mutlaka Burak ile görüşecektir.

Burak Yılmaz’ın Roma’ya gelmesi durumunda takımın kasası Burak için sınırlarını oldukça zorlamaya açık. Burak Yılmaz geçtiğimiz sezonda da aranan forvetler içerisinde yer alırken, her geçen sezon değer artışı ile birlikte bu arayış listesi içerisinde kalmaya devam ediyor. Yıldız futbolcunun oldukça genç ve dinamik olması onu cazip hale getiren en güzel özelliği olarak göze çarpıyor.

Burak Yılmaz, geçtiğimiz sezonda da Galatasaray’da oldukça başarılı bir karne oluşturmuştu. Bu sezon için beklentileri çok daha yukarı çeken Burak, Roma da da yer alırsa fiyatını ve kalitesini alabildiğince arttıracaktır.

Bir dönem için Burak Yılmaz’ın Lazio’nun da listesinde bulunduğunu görmezden gelmek pek de mantıklı olmayacaktır.

Geçtiğimiz sezonda Galatasaray da forma giyen Yılmaz’ın sezon sonu için başarı durumu ise şöyle;

6 kez asist yapan Burak, 22 gol ile sezonu kapattı. Bu sezon içerinde Burak Yılmaz’ın yer aldığı toplam maç sayısı ise 37 olarak resmi belgelere girdi. Burak Yılmaz, dünyaca ünlü forvet yıldızı olabilecek kabiliyeti ile birlikte bu sezon ne yapacak merak konusu.