Emre Belözoğlu Melo Hakkında Konuştu

Emre Belözoğlu; Galatasaray Fenerbahçe karşılaşmasının bilinmeyen yanlarını anlattı. O karşılaşma sırasında; Melo’nun sırtına tükürdüğünü belirterek, aklından geçeneleri o an yapması durumda oldukça yıldız olan futbol hayatının son bulabileceğini söyledi.

Fenerbahçe’den ayrılıp Başakşehir sporun yolunu tutan emre, basına veda yemeği ile konuşmalar yaptı. Fenerbahçe’nin kendisi üzerinde apayrı bir yeri olduğunu söyleyen Emre, artık daha fazla yükselmek istediği yönünde açıklamalar yaptı.

Emre; Fenerbahçe- Galatasaray karşılaşması ile yaşadığı Melo problemini anlatırken bile oldukça öfkeli görünüyordu. Geçen yıl ki derbi de Melo’nun oyununa geldiğini belirten Emre, o an tüm sinirlerin ile taraftarları karşıma alabilirdim, dedi.

Emre, maç içerisinde aldığı kırmızı kart öncesinde yaşananları kimsenin bilmediğini, söyledi. Aslında kırmızı kart öncesin de Melo’nun kendi sırtına iki dakika önce tükürdüğünü söyleyen emre, o an aklından geçenleri saha içinde yapsaydım kesinlikle futbola veda etmem gerekirdi, dedi. Melo’nun kışkırtıcı ve tahrik edici hareketlerinin birçoğunu görmezden geldiğini söyleyen Emre, Melo ile aynı sahayı paylaşmanın zorluğuna da değindi.

Emre, Melo ile oldukça ayrı iki karakter olduklarını belirtirken; kesinlikle futbol sevdiği için Melo’nun kendini tahrik etmelerine kulak asmayacağını söyledi. Aslında takım arkadaşları; Melo ile el sıkışmamalısın, şeklinde bir uyarıyı Emre’ye yapmışlar. Fakat Emre her şeye rağmen Melo ile el sıkıştım dedi.

Aynı zaman da Melo’nun futboldan bahsettirememesi durumu ile birlikte böyle kaoslar yarattığını da ima etmeye çalıştı. Emre; Melo’ya uyan tüm futbolcuların oyun dışında kalmasından ziyade futbol hayatının bile son bulabileceğini söyledi.

Emre, Fenerbahçe’yi çok sevdiğini ve birçok şeye bu sevgi için katlandığını söylemekten de geri kalmadı. Melo’nun hareketlerinin bir kısmını da Fenerbahçe’ye laf getirmemek için görmezden gelen Emre, takımımız için her şeye göz yumabiliriz, dedi.

Emre, Fenerbahçe’deki hayatının son bulması ile birlikte yeni bir kariyer sayfası açarken, futbolda yaşanabilecek her türlü olay karşısında sağduyulu olması gerekildiğini söyledi.

Emre, Melo’ya karşı herhangi bir öfke beslemediğini ve herkes gibi Melo’nun da hak ettiği yere gelmesini istediğini söyledi.

Rıza Çalımbay Kasımpaşa Hakkında Konuştu

Kasımpaşaspor’a yeni umutlarla gelen Rıza Çalımbay Kasımpaşa ile birlikte büyük işler yapacağız dedi. Kasımpaşa Avusturya kampından dönerek oldukça hazır bir duruma geldiklerini belirtti. Rıza Çalımbay Avusturya kampından sonra, takım hakkında detaylı kritik yaptı. Kamp çalışmalarında oldukça çok çalıştıklarını ve takımın çok bilinçli olduğunu söyleyen tecrübeli teknik direktör bu durumdan oldukça memnun olduklarını söyledi. Rıza çalımbay takımı tam olarak kuramadıklarını birçok oyuncunun gittiğini yerine tam olarak istenilen transferlerin yapılamadığını söyledi. Başarılı teknik direktör, transfer sürecinin zor bir süreç olduğunu ve kesinlikle takımı kurtarabilecek transferlerin yapılması gerektiğini belirtti. Kasımpaşa’nın geçen sezonun en çok gol yiyen takımı olması nedeniyle istenilen başarılar elde edilememiştir. Süper ligde ki başarısını arttırmak için en çok gol yiyen takım imajını ilk olarak ortadan kaldırmak gerektiğini söyleyen Çalımbay, bunun yolunun iyi bir kaleciden ve iyi bir savunmadan geçtitiğini söyledi. Kasımpaşa’nın bu sezon hedeflerine ulaşabilmek için sezonu en kötü ihtimal ile onuncu sırada bitirmesi gerekmektedir. Rıza Çalımbay, Kasımpaşa’nın hak ettiği yerler getirilebilmesi için herkesin elbirliği ile çalışması gerektiğini dile getirdi.

Bu sezon Kasımpaşa için en önemli olan takımı tam anlamıyla oturtabilmektir. Takımın oturması kesinlikle başarıları da beraberinde getirecektir. Kasımpaşa taraftarının oldukça bağlı ve kaliteli bir taraftar grubu olduğunu söyleyen Çalımbay, taraftara istedikleri başarıyı vermenin aslında hiç de zor olmadığını söyledi. Kasımpaşa taraftarı ruhunun, takıma da yansıtılması gerektiğinin herkes farkındadır diyen başarılı teknik adam, bu sezon takımın taraftarın istediklerini vereceklerini söyledi. Rıza Çalımbay başarı için takım ruhunun oluşturulmasının her şeyden önemli olduğunu söylemektedir. Kasımpaşa takımında oldukça kaliteli oyuncular olmasına rağmen beklenen henüz verilemedi. Kasımpaşa da oynayan her futbolcunun her şeyini ortaya koyarak oynaması gerektiğini söyleyen Çalımbay, başarı için herkesin her şeyini ortay koyması gerektiğinin düşüncesindedir. Kasımpaşa da en önemli olan futbolcunun unvanı değil kesinlikle saha içinde gösterdikleri başarı her şeyden önemlidir. Rıza Çalımbay futbolcuların kalitesinin adına değil, saha da gösterdikleri başarıya göre forma şansı bulacaklarını belirtti. Bunun için futbolcuların tüm hünerleri ile sahada olmaları gerekmektedir.