Hamzaoğlu’ndan Melo’ya Sert Tepki

Bu akşam gerçekleşecek olan Galatasaray- İnter maçında Melo’ya oldukça ağır darbe geldi. Hamza Hamzaoğlu, Melo’yu kadro dışı bıraktığı için bu akşam ki karşılaşma da Melo yer almayacak.

Hazırlık maçları arasında en fazla ciddiyetini koruyan Galatasaray-İnter karşılaşmasıdır. Karşılaşma bu akşam saa 20.00 da başlayacak iken İnter kendi ilk 20 sini çok önceden belirlemiş idi. Galatasaray teknik adamları ve yöneticileri ise bu maç için oldukça hazırlıklı davranmayı ihmal etmedi. Hamza Hamzaoğlu’nun hareketi bugüne oldukça damga vurdu. Galatasaray’ın en iyi ve en yıldız futbolcularından olan Melo, maçı oldukça fazla kurtarabilme ön yargısına sahip iken; kadro dışı bırakıldı. Bu akşam ki karşılaşma da Melo yer almayacak.

Melo’nun bu karşılaşma da yer almayacağı akıllara bazı soru işaretlerini de getiriyor. Mancini’nin yaptığı açıklamalardan sonra Melo’nun bugün ki karşılaşmaya çıkmayacağı haberi acaba Melo İnter’e mi gidiyor sorusunu akıllara getirdi.

İtalyan devi olan İnter ise Melo’nun karşılaşmaya çıkmamasına karşın, bir dostluk maçı olması sebebi ile Melo dengi oyuncularını karşılaşmadan men etti. Bu karşılaşma içerisinde yer alamayacak olan İnter oyuncuları ise; D’Ambrosio ve Nagatomo ile Medel isimlerindeki oyuncular oluyor.

İnter karşılaşmanın olabildiğince eşit şartlar altında olmasından yana davranırken, Galatasaray da bu davranıştan geri kalmıyor. Oldukça çekişmeli olmasının yanı sıra aynı zamanda da dostluk maçı niteliğinde olması bu karşılaşmayı diğer hazırlık maçlarından daha önemli kılıyor. Aslanlar, Hamit ve Semih eksikliği ile sahaya çıkacaklar.

Maç, taraftarlarca oldukça ilgi görmüş durumda. Kombineli biletlere ek satışlar da yapıldı.

Otuz bin adet kombineli bilet satışı yapan Galatasaray spor kulübü bu satışlara ek olarak satışa bilet de çıkardı. Maç taraftarlarca oldukça yoğun bir ilgi görürken; yönetim henüz hazırlık maçında böyle bir ilgi ile karşılaştığı için oldukça memnun. Kombineli bilet satışlarına beş bin tane daha bilet eklendi ve biletler hemen tükendi.

Bu karşılaşma özel kanal da yayınlanacağı için evlerden izlenim oranı da çok fazla olmayacak. Mancini Galatasaray’dan tazminatsız ayrılmanın ödülünü bu karşılaşma ile alacak.