Kara Kartalın Yeni Sezon Hazırlığı

Kara kartal, yeni sezon hazırlılarını yapmaya başladı. Kartalların yeni sezon hazırlık yeri ise Avusturya!

Siyah beyazlıların yeni sezon hazırlıklarını izlemek pek de mümkün değil. Habere göre; antremanlarını Avusturya da gerçekleştiren ekip, genellikle basına kapalı olarak çalışmalarına devam ediyor.

Kara kartal oyuncuları ve teknik heyeti bu yıl için Beşiktaş’ın oldukça iyi bir kadroya sahip olduğu inancını taşıyor. Teknik adam çalışmalarını sürdürürken arada yaşanan gerginlikler ve kızgınlıklar profesyonel bir çalışma olması amacı ile yok sayılıyor. İdmanlar bazen eksik futbolcular ile devam ederken bazen de tam kadro olarak yapılıyor. Antrenör Şenol Güneş, takım arkadaşları için oldukça hızlı ve sistematik bir program uygularken, sıcaklarında takım üzerinde olumsuz etkiler yaratabileceğinin altını çiziyor.

Avusturya’da gerçekleştirilen idmana eksik futbolcular da damga vurdu. Oğuzhan Özyakup, antremana katılmazken Güneş nedenini şöyle açıkladı; takım arkadaşımız kendini oldukça halsiz ve yorgun hissediyor bu sebep ile çalışmalara biraz ara verdi ve dinleniyor. Özyakup, kaçırdığı antremanlar için ek olarak çalışmalar yapması gerektiğini de biliyor. Sıcaklar sebebi ile Türkiye’de idman yapmanın zorluğunun bilincinde olan kara kartal yönetimi, takım arkadaşlarını ve teknik adamlarını çalışmaları için uygun olabilecek bir alana götürmeyi ihmal etmedi.

Yeni sezon ve yeni kadro ile birlikte yeni bir defter açan kara kartal ailesi bu sezon şampiyonluğu zorlayacakları mesajını da idmanlarında vermeye başladı.

Jose Sosa, sakatlığının sebebi ile çalışmalara fizyoterapist eşliğinde devam ediyor. Takım arkadaşları ile aynı alanda ve aynı saatte çalışmalara başlayan yıldız futbolcu, doktor eşliğinde, gözaltı idmanlarına çıkabiliyor. Yalnız çalışmasının sağlık problemi teşkil edebileceğinden dolayı yalnız bırakılmayan ve düzenli olarak iyileştirilme hareketleri i,le çalıştırılan bir futbolcu haline geldi.

Antreman da çalışma belirli bir sıralamaya göre sağlanırken, oyuncular bu sıralamaya ayak uydurmayı ihmal etmiyorlar. İlk olarak ısınma hareketlerine başlayan oyuncular ardından bir süre paslaşma idmanını gerçekleştiriyor. Dar alanda kontrol pas şeklinde devam eden çalışma aslında oldukça zorlu hareketler içeriyor. Beşiktaş çalışmalarına hazırlık maçlarını da katmayı ihmal etmiyor.