Muslera Yerine Alternatif

Transfer çalışmalarının ve yeni sezona hazırlıkların sürdüğü bu dönemde transferlerin ardı arkası kesilmiyor. Fenerbahçe ve Beşiktaş yaptıkları transferler ile gündem de kalmaya devam ederken, Galatasaray taraftarı da aynı dozda transferleri takımlarından beklemektedir. Galatasaray’ın başarılı transferler yaparak gündemde kalması beklenmektedir. Galatasaray’dan beklenen golcü almasıyken bomba bir gündemle tekrar konuşulmaya başlandı. Uruguay’lı başarılı kaleci Muslera’yla birçok Avrupa Devi’nin ilgilenmesiyle her ihtimale karşı yeni kaleci arayışlarına girdi. Tüm transfer çalışmalarını gözlerden uzak olarak planlayan Galatasaray gündemine kaleci transferini aldı. Galatasaray takımından, rakiplerinin yaptığı transferler gibi golcü futbolcu alması beklenirken kaleci arayışlarına girdi. Galatasaray yönetimi Muslera ile ilgilenen takımlardan haberdar olduğunu için gitmesinin göz önüne alınması gerektiğini belirtti. Muslera’nın gösterdiği başarılar itibariyle muhakkak başarılı bir takıma gideceği bilinmektedir. Başarı Kaleci Muslera hayallerini gerçekleştirebilmek için birçok Avrupa deviyle görüşmelerini sürdürmektedir. Galatasaray her zaman gidebileceğini göz önüne alarak yeni kaleci arayışlarına girmiştir. Galatasaray, oldukça başarılı bir kaleci şekli çizen Muslera’nın yerini doldurabilmek için arayışlara girmiştir.

Galatasaray başarılı kaleciye alternatif olarak Valdes ile görüşmeye başlamıştır. Galatasaray yönetimi Muslera gitmese bile, arkasında sağlam bir kaleci durması için Valdes ile görüşmelerine devam edecektir. Valdes, şu an Manchester United da oynamaktadır. Valdes, takımda teknik direktör ile yaşadığı sorunlar nedeniyle takımda ile yollarını ayırmak üzeredir. Başarılı İspanyol kalecinin Galatasaray seçeneğine sıcak baktığı ve gündemine aldığı konuşulan konular arasındadır. Valdes’in İngiliz ekibiyle 1 yıl daha sözleşmenin bulunduğu ve ekibin Valdes’i bedelsiz olarak transfer edebileceği konuşulmaktadır. Valdes bu sezon çok fazla maça çıkma fırsatı bulamamışken, 3 maçta ancak bir maçı golsüz geçirebilmiştir. Galatasaray yönetimi, Valdes’in kesin olmadığını ancak her ihtimale karşı transfer listesinde tutulması gerektiğini düşünmektedir. Barcelona’da uzun yıllar kalesini başarılı bir şekilce koruyan, başarılı kaleci Galatasaray için iyi bir seçenek olarak durmaktadır. Muslera’nın gitmesini kesinlikle istemeyen Galatasaray yönetimi ve taraftarları bunun için yapabilecekleri birşey olmadığı görüşündeler. Galatasaraydan gitmemesi durumda kalenin emanetinin yine Muslera’ya verileceği, Valdes’in de herhangi bir duruma karşı Muslera’ya alternatif olacak kadar başarılı bir kaleci olduğu düşünülmektedir.

Sarı Lacivertliler Mehmet Topal’ın Yerine Kimi Oynatacak

Fenerbahçeli oyuncu Mehmet Topal’ın durumu tüm ciddiyetini koruyor. Yapılacak olan SHAKHTAR Donetsk maçı için, Mehmet Topal’ın yerine kim oynayacak merak konusu.

SHAKHTAR Donetsk ile yapılacak olan hazırlık maçı için antremanlar başladı. Mehmet Topal’ın durumunu ciddiyetini koruması ise hazırlık maçında bulanamayacağını gösteriyor. Peki yönetim Topal’ın yerine kimi oynatacak ve Topal’ın eksikliğini böylece giderebilecek mi? Fenerbahçe yönetimi ve teknik adamı hazırlık maçlarına verdiği önem ile lig de tanınıyorlar.

Adale sakatlığı sebebi ile takımdan ayrı olarak antremanlara çıkan ve hazırlık maçlarında yer alamayan Mehmet Topal hazırlık maçlarındaki yokluğu ile takımı eksik bırakıyor. Yıldız oyuncunun yerine geçebilecek bir oyuncu arayışları içerinde olan teknik adam sonunda aradığını buldu.

Teknik adam, Vitor Pereira Mehmet Topal’ın yerine oynayabilecek olan bir oyuncu diye, Raul Meireles’e yer verecek. Hazırlık maçı için dün çalışmaların sonuna gelinirken teknik adam oldukça stratejik hamleler yaptı. Teknik adam Pereira, Josef ile Mireles’i orta saha da ayırmadı. Oldukça uyumlu bir çalışma sergileyen ikili, takımın hazırlık maçını alabileceği ölçüde mesajlar veriyor. Hazırlık maçları esnasında gerçekleşen antremanlar ile birlikte yönetim tüm eksikliklerini gidermeye devam ediyor.

Teknik adam; Josef ve Mireles’in oldukça uyumlu paslaşmalarına yeşil ışık yakarak baktı. İlerleyen dönemler de Topal’ın sağlığına kavuşması ile birlikte tekrar orta saha da yer alıp almayacağı da henüz bilinmiyor.

Mireles, oldukça iyi pas verirken aynı zamanda hücum aksiyonlarını da asla kaçırmıyor. Pas isabet vuruşu oldukça yüksek olan, Mireles teknik adamın yüzünün gülmesine vesile oldu. Teknik adam, başlarda Topal’ın yerine geçirmesi konusunda oldukça emin adımlar attığını gösterirken, antreman sırasındaki performansları ile kendinden çok daha emin hareket etti.

Fenerbahçe yönetim kurulu, teknik adam Pereira ile anlaşmasının ardından takımın çok daha iyi yerlere geleceğini vurgularken, teknik adam çalışmalarına tam gaz ile devam etmeyi ihmal etmiyor. Mehmet Topal tedavisini sürdürmeye devam ederken, takımının çalışmalarına ez da olsa katılmayı ihmal etmiyor.

Fenerbahçe yeni sezona başlamaya tüm hızı ile devam ediyor.